portal turysty

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w Portalu turysty. Odnajdą tu Państwo szereg informacji przydatnych do aktywnego spędzania czasu w powiecie zawierciańskim.

Nasze atrakcyjne turystycznie jurajskie gminy zachwycą miłośników natury, pięknych krajobrazów i historii. Od wiosny do jesieni można na terenie powiatu zawierciańskiego uprawiać turystykę aktywną: niezwykle popularną wspinaczkę skałkową, turystykę pieszą, rowerową, konną, a także kajakową. Latem zapraszają otwarte kąpieliska, jesienią kuszą pełne grzybów lasy, natomiast zimą można poszusować na stokach narciarskich. W sezonie tj. od wiosny do jesieni wiele atrakcji oferują naszym turystom parki rozrywki zlokalizowane m.in. wokół ruin Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu. Przepiękne krajobrazy jurajskie, tajemnicze kompleksy skalne, ruiny średniowiecznych warowni, jaskinie... to tylko niektóre z walorów naszego powiatu.

Szczegółowe informacje o atrakcjach turystycznych powiatu odnajdą Państwo po kliknięciu odpowiedniego działu menu. Zapraszamy!

Serwis główny
mapa
portal inwestora
portal turysty
metadane
jak korzystać?